AB, 30 Yeni İleri Teknoloji Sürüş Yardımcısını Zorunlu Kılıyor

In Otomobil

AB, sürücünün alkolizmini tanıyan ve araba kullanırken cep telefonu ile oynadığı sırada onu başlatmayacak veya uyarmayacak otomobiller yapılacak. Ölüm sayısını azaltmak için, AB radikal önlemler almayı kabul ediyor. Ancak bu sadece başlangıç olabilir.

2022’den itibaren, daha fazla yol güvenliği için yeni otomobillerin, alkol gibi bir dizi elektronik kontrol sistemi ile donatılması gerekecektir. Avrupa Parlamentosu ve AB devletlerinin müzakerecilerini Salı günü açıkladıkları gibi Brüksel ‘de kabul etti. AB bu nedenle özerk sürüşün yolunu açıyor.

2017 yılında, Avrupa Komisyonu’na göre, Avrupa yollarında yaklaşık 25.300 kişi hayatını kaybetti. Brüksel makamı, geçen yıl ileri teknoloji sürüş yardımı önerisini sundu. Onların bakış açısına göre, 2038 yılına kadar yaklaşık 25.000 ölüm ve 140.000 ciddi yaralanma önlenebildi. Yasadaki değişiklikler şimdi de sürücüsüz bir geleceğin yolunu açmalı.

Otomobil Haberleri

Gelecekte, arabalara 30 civarında yüksek teknoloji ürünü sürüş yardımı takılması gerekecek. Aşırı alkol tüketimi durumunda otomobilin çalışmasını engelleyen kontrol sistemlerine ek olarak, bunlar ayrıca sürücüyü yorgunluk veya dikkat dağıtma konusunda uyaran uyarı sistemlerini de içerir. Ek olarak, uçaklardaki kara kutulara benzer şekilde, ters çevirme kameraları ve kazalar için veri kaydedici için sensörler takılmalıdır.

Devre Dışı Bırakma Asistanları Ve Sensör Sistemleri Zorunlu Hale Gelir

Kamyonlar, sırayla araçlara ek olarak savunmasız yol kullanıcılarını tanımlamak için tasarlanmış sırayla dönüş asistanları ve sensör sistemleri gerektirir. Ek olarak, zorunlu lastik basıncı ölçüm sistemleri sağlanmaktadır. Ayrıca, sürücünün görüşünü iyileştirmek için değiştirilmiş bir araç tasarımı.

 

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu