Apple, 500 Milyon Euro Vergi Ödemek Zorunda Kaldı

In Mobil (Akıllı Telefonlar)
Apple Vergi

Apple’ın neredeyse tüm Avrupa ülkeleri ile yaşadığı vergi sorununa Fransa vergi makamlarınca verilen karara göre Apple’ın 500 milyon euro vergi ödemesine kararlaştırıldı.

Bazı Avrupa ülkelerinde Apple’ın yaşadığı vergi sorunu nedeni ile şirket neredeyse o bölgeden çekilme noktasına geliyor. Apple düşük vergi oranlarına sahip ülkelere ağırlık vermeye çalışırken; Fransa ile de sorun yaşadı.

Fransız Vergi Makamları, Apple’la Anlaştı

Fransa’nın vergi kuruluşları, Apple’ı bir süredir denetleme altına almışlardı. Apple’ın vergilerini ödememe konusunu ispatlamaya çalışan kuruluşlar sonunda Apple ile anlaştı ve markayı 500 milyon euro vergi ödemeye ikna etti.

Masraflarını kısmaya çalışan Apple elinden geldiğince Avrupa’daki ülkelerle problem yaşamak istiyor.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu