BSI Adobe Flash’a Karşı Uyardı: Kritik Hata Kullanıcıları Tehlikeye Atıyor

In Yazılım

Adobe’nin Flash Player’ı kritik güvenlik açıkları ile sürekli mücadele ediyor. Şimdi program 32.0.0.171 yeni sürümünde yayınlandı.

Flash Player, ciddi güvenlik sorunları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bu nedenle, Adobe hızlı güvenlik güncellemeleri yayınlamak için düzenli olarak zorlanmaktadır. Flash’ı yüklediyseniz, kesinlikle 32.0.0.171 yeni sürümüne güncellemelisiniz.

Önceki Flash sürümleri, bilgileri ifşa etmek veya kod yürütmek için uzaktaki saldırganlar tarafından kullanılabilir. Federal Bilgi Güvenliği Ofisi (BSI) riski 4. seviyede (“yüksek”) sınıflandırdı ve güvenlik güncellemesinin zamanında kurulmasını önermekte.

Adobe Flash

 

Flash Player her zaman büyük bir risktir ve dikkatli kullanılmalıdır. Adobe’nin Flash Player’ı 2016’da dünyanın en tehlikeli aracı haline getirdiği yakın tarihli bir raporda yeniden keşfedildi.  Ancak, Adobe pes etmemektedir ve kullanıcılarını güvenlik güncellemeleriyle sakinleştirmeye çalışmaktadır. Bunun için mümkün olan en kısa sürede güncellenmesi gereken sürüm 32.0.0.171, Windows, macOS ve Linux için indirilebilir durumdadır.

Yama İle İlgili Tüm Detaylar Resmi Değişmezlikte Bulunabilir

Elbette, tüm güvenlik kaygılarına rağmen Flash Player’ı kullanmaya devam etmek istiyorsanız, derhal güncellemelisiniz. Ancak, yamanın geleneksel yollarla size ulaştırılmaması mümkündür. Bu durumda el ile indirmeyi çalıştırmalı ve yeni sürümü el ile kurmalısınız.

Ancak, Microsoft Edge kullanıyorsanız, kendiniz aktif olmanız gerekmez: her iki tarayıcı da kendi Flash sürümlerini kullanır ve güncellemeyi kendi başlarına sunar.

 

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu