Deprem Kahini Hoogerbeets, İstanbul’da Deprem Beklediğini Açıkladı!

In AnaSayfa

Adını deprem kahini olarak çıkaran Frank Hoogerbeets, Türkiye’de 7 şiddetinde bir deprem beklediğinin açıklamasını yaptı. Ancak beklenen bu depremin ne zaman olacağı konusunda bir fikir sahibi olmadığını da belirtti.

Frank Hoogerbeets, ekvatorda yaşanan 7.7’lik depremi doğru tahmin etmişti. Ekvatorda olacak olan depremin haberini önceden veren Hoogerbeets, olan depremin ardından adını yeni nesil deprem tahmincisi olarak aldı.

Hoogerbeets tarafından gelen yeni bir açıklamaya göre de Marmara depremi beklediğini söyledi. 3 ya da 4 Mart tarihinde dünyanın bir noktasında 6-7 şiddetinde deprem beklediğini söyledi. Bu depremin İstanbul’da olup olmayacağının sorusuna da ‘ Belki de, bu mümkün’ diyerek sorusunu cevapladı.

Hoogerbeets yani yeni nesil deprem tahmincisi konuşmasında şu sözlerle devam etti;

Mesela Irak ve İran’a bakınca yakın zamanda 7 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Bu kısımda baskı artıyor. Türkiye sıradaki yer olabilir. Anadolu fay hattı var, Türkiye’de de büyük bir deprem olabilir. Ama çok sık olmaz, çünkü baskı Asya ve aynı zamanda Akdeniz tarafından geliyor. Bir sonraki depremin Türkiye’de ne zaman olacağını tahmin etmek çok zor. Ama ne kadar uzun sürerse olasılık o kadar artar. Türkiye’de 7 büyüklüğünde bir deprem çok olası. Deprem, Orta Anadolu’da da olabilir. Bilim insanları, Türkiye’de yaşanması beklenen depremin geciktiği konusunda hemfikir, ancak ne zaman olacağını bilemiyoruz”

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu