Facebook 11 Yıldır Kendisiyle Uğraşanları İzliyor!

In İnternet

Facebook tarafından ortaya çıkan bilgiye göre 11 yıldır sosyal medya ya da başka platformlarda kendisini tehdit eden kişileri izlediği belli oldu.

Bu durumun ortaya çıkması ardından görünen şu ki Facebook geniş bir yapıya sahiptir. 2008 yılından beri bu takibi sürüyor ve bu kişileri izlemeye devam ediyor.

Facebook İzleme İşlemini Nasıl Gerçekleştiriyor?

 

Şirket tarafından Be on Lookout yani BOLO adında olan izlenme listesine sahiptir. İzlenen bu liste her hafta tekrar düzenleniyor ve bu listede şirketin eski 4 güvenlik çalışanı da yer almaktadır.

Zamanı geldiğinde de eğer ihtiyaç olursa bu liste hazır bir şekilde yerini alıyor. Bunu daha detaylı açıklayacak olursak Facebook ya da çalışanları tehdit durumunda, tehdit eden kişinin en özel bilgilerine kadar üst güvenlik kurumuna haber veriliyor ve yakalanması isteniliyor.

Facebook CEO’su Zuckerberg’in gelen iletilerin alt tarafından tehdit oluşturacak mesaj görürse bu isim BOLO adlı listeye ekleniliyor. Son olarak Facebook bu listeye yaklaşık 270 bin kişi eklediği de belli oldu.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu