Galaxy S10 Dayanıklılık Testi Ortaya Çıktı!

In Mobil (Akıllı Telefonlar)

Samsung’un taze olan cihazı Galaxy S10’un tanıtımı üzerinden sadece 10 gün geçti. Yeni çıkan bu cihazın kutu açılışı, dayanıklılığı gibi testleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Galaxy S10, S10 Plus ve S10E için dünya genelinde çeşitli testler yapılarak cihazın yapısı incelendi.

Bizde sizlere bu yazımızda dayanıklılık videolarında ortaya çıkan sonuçlardan bahsedeceğiz. JerryRigEverything’in konuğu olan cihaz, 8 nm fabrikasyon süreci, 6.1 inç parmak izi okuyucusu olan ekran, Exynos 9820 işletim sistemine sahip olması ve 8 GB RAM’i ile kendini gösterdi.

Dayanıklılık testine gelecek olursak, ilk olarak ekran çizilmesi gücüne ait dayanıklılık testi yapıldı. 6.1 inç ekrana sahip olan cihaz, beşinci seviyeye kadar gelerek ekranda çizik oluşturmuyor. Ancak 6. Seviyede ekranda büyük hasarlar oluşuyor. Ön tarafta bulunan kamera ekrana gömülü ve bıçak darbelerine karşı dayanıklılığını koruyor. Aynı şekilde arka tarafta bulunan kameralar da bıçak darbelerine karşı dayanıklılığını gösteriyor.

Cihazın yan kısımlarına yapılan testte diğer rakipleri gibi kolay bir şekilde hasar alıyor. Yapılan başka dayanıklılık testinde ekrana ateş tutuluyor ve ekranda kalan lekeler kısa süre içerisinde kayboluyor. Parmak izi okuyan kısmına çizikler atıldığı zaman belirli bir seviyeye kadar sorun yaşanmıyor ve çalışmaya devam ediyor.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu