Google Video Oyunu İşletmesine Girdi

In Oyun

Teklifle Google, oyun konsolu teklifleri ve yüksek donanımlı oyun bilgisayarları ile rekabet eder, ancak Microsoft ve Elektronik Sanatlar gibi daha önce duyurulmuş platformlarla da rekabet etmekte. Stadia adı verilen platform, bu yıl ABD’de ve bazı Avrupa ülkelerinde başlayacak.

Stadia hakkında Google, başlangıçta yüksek çözünürlükte 4k çözünürlükte bir oyun sunmak istiyor. Geliştiriciler için, şirket platformda gelecekte oyun dağıtmak için kullanılacak çeşitli araçlar sunuyor.

google video oyunu

Çok benzer bir vizyon yakın zamanda Xbox geliştiricisi Microsoft tarafından tanıtılmıştı. Game Stack adı altında, grup aynı zamanda oyun geliştiricilere tam bir ekosistem olarak bir platform sunmak istiyor. Ancak oyun yayıncısı Electronic Arts da Project Atlas ile benzer bir çözüm üzerinde çalışıyor. Sony, bir süredir Playstation’ında eski oyunlar için de yayın sağlıyor.

Birçok Mecrada Kullanıma Sunulacak

Bulut, oyun endüstrisindeki yeni platform dinamiğidir ve gelecekteki rekabet ortamını şekillendirecek, pazar araştırması şirketi IHS’nin Piers Harding Rolls’u tahmin edecek. Google, YouTube, Google Play veya Daydream VR platformları gibi çok sayıda kullanıcıya ulaşacak şekilde konumlanmıştır. Platform, Chrome web tarayıcısı aracılığıyla PC’lerde, Google Android işletim sistemine sahip tabletlerde ve akıllı telefonlarda ve TV’lerde kullanıma sunulacak.

Oyunları kontrol etmek için Google Salı günü ayrıca kendi geliştirilmesinden bir denetleyici çıkardı. Cihaz konsollar veya oyun PC’leri için önceki denetleyicilere benziyor, ancak iki ek düğme var. Biri ile oyundaki diğer ipuçlarının yanı sıra, verilecek olan dil yardımcısı Google Asistan’ı tetikleyebilirsiniz. Diğer düğme ile, Google’ın video platformu YouTube’daki gerçek zamanlı oyun aktarılabilir.

Google, işletme modeli hakkında yorum yapmadı. Oyun seçiminin ne kadar büyük olacağı da belli değildi. Google son birkaç aydır testte “Assassin’s Creed: Odyssey” oyununu bulut üzerinde kullandı.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu