Görsel Olarak Çekici Powerpoint Sunumları Oluşturmak

In İnternet

Yüz milyonlarca kullanıcısı olan Powerpoint, dünyanın en başarılı sunum aracıdır. Her gün, şirketler PowerPoint sunumlarına dayanan sayısız konsept, gelişme, fikir veya sonuç raporları sunarlar ve sunumlarınızı görsel olarak çekici hale getirme konusunda ipuçları veriyoruz.

Resim ve ses ile PowerPoint sunumları ilginç hale getirmek aslında oldukça kolaydır. Görsel olarak çekici sunumlar oluşturmak için aşağıdaki en iyi ipucu, gelecekte izleyicilerinize ilham verecek ve fikirlerinizi ve kavramlarınızı daha da akılda kalıcı hale getirecektir.

Anlamlı Görüntüler Kullanın

Resimler sunumunuzun içeriğini destekler. Bu nedenle, yalnızca slaydın mesajını destekleyen net bir şekilde tanınan resim materyali kullanın. Yaratıcı olmanıza ve soyut düşünmenize izin verilir. İzleyicilerinizin çok sık görmedikleri yeni görsel içeriğe geçme olasılıkları daha yüksektir. Bu nedenle, “hedef” konusunu doğrudan bir hedef ile taklit etmeyin.

Powerpoint Slayt

Biraz daha düşünün ve izleyicilerinizi yeni bir görüntüyle şaşırtın. Burada, belirli bir slaytla tam olarak ne söyleyeceğinizi tartışmak birkaç dakika alıyor. Kelime listeleri iyi bir yardım sunar. Bir ya da iki dakika için bir zamanlayıcı ayarlayın ve aklınıza gelen tüm kelimeleri not edin. Liste tam anlamıyla başlasa da, terimler zaman içinde daha da soyutlaşıyor.

Görsel Arama İçin Alternatif Yöntemler

Slaytlarınız için uygun resimleri aramak için başka bir yöntem, geriye doğru arama denilen şeyi sunar. Shutterstock, Google ve diğerleri, kullanıcıların kelimeler yerine görsellerle arama yapabilmelerini sağlayan arama yetenekleri sunar. Bir meslektaşım size bir sunumda kullanmanız için bir resim gönderirse, bunu kullanmak için bir lisansınız olmadığından sık sık kullanamazsınız. Geriye doğru aramayı kullanarak, kullanmanıza izin verilen ve temaya daha uygun olabilecek görüntüler elde edersiniz.

Görsel Dilde Tutarlılık

Görüntüler, birkaç kişi yaratıma katkıda bulunmuş olsa bile sunumun düzgün görünmesini sağlamak için iyi bir araçtır. Bu nedenle, kuş bakışı gibi göz yüksekliği gibi benzer bir perspektife sahip görüntüleri seçin. Ek olarak, fotoğraf filtreleri de kullanılabilir; böylece görüntüler aynı koleksiyondan ortaya çıkar. Tutarlı bir görsel dil sunumu genel olarak “yuvarlak” ve uyumlu hale getirir.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu