Instagram’da Güvenli Kalmanın İpuçları

In İnternet

Geçen yıl boyunca Instagram, güvenli ve misafirperver bir topluluk olarak kalmamızı sağlamak için çeşitli araçlar ve kaynaklar yayınladı. Gelişmiş hesap güvenliğinden yorum araçlarına, hesabınızı ve topluluğunuzu güvende tutmak için Instagram’da ve dışında en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını topladık.

Instagram’da Güvenli Bir Şekilde Oturum Açmak

İki faktörlü kimlik doğrulama, bilinmeyen bir cihazdan Instagram hesabınıza her giriş yaptığınızda, bildiğiniz bir şeyi (hesap kullanıcı adınız ve şifreniz) ve sahip olduğunuz bir şeyi (cep telefonunuz) talep ederek hesabınızı korumaya yardımcı olan yeni bir güvenlik özelliğidir. Yani, birisi şifrenizi içeriyorsa ancak telefonunuz yoksa, hesabınıza erişemez. İşte adım adım talimatlar.

Instagram Güvenlik Ayarı

Özel Bir Hesapla Yayınlarınızı Kimlerin Göreceğini Seçin

Varsayılan olarak, her Instagram hesabı tüm topluluk tarafından görülebilir. Özel bir hesaba geçmek, içeriğinizi kimlerin gördüğünü kontrol etmenizi sağlar. Özel bir hesapla, takipçileri engellemeden de kaldırabilirsiniz. Hesabınızı özel olarak ayarlamak basittir – profil sayfanızdaki “Ayarlar” donanımına gidin ve “Özel Hesap” ı “açık” konumuna getirin. Oradan, ilerleyen her takip isteğini onaylamanız gerekir.

Yayınlarınızı Görmek İstemediğiniz Kişileri Engelleyin

Özel bir hesabınız olmasa bile, engelleme aracını kullanarak sizi Instagram’da kimin bulabileceğini ve izleyebileceğini kontrol edebilirsiniz. Bir hesabı engellemek için o hesabın profiline gidin, sağ üst köşedeki “…” menüsünü açın ve “Kullanıcıyı Engelle” ye dokunun. Hesap kullanıcısı, onları engellediğinizin bir bildirimini almaz. Kullanıcı, adınızı Instagram’da yine de söyleyebilse de, bu sözler Aktivitenizde görünmeyecektir. Kullanıcı adınızı engelledikten sonra değiştirirseniz, yeni kullanıcı adınızı bilmedikçe sizden bahsetmezler.

 

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu