iOS 12 kullanım yüzdesi ile rekora ulaşıyor!

In Mobil (Akıllı Telefonlar)

Apple’ın iOS sürümünün Android cihazlara göre daha az kullanılmasının sebebi Apple sürümleri daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Buna en yakın örnek ise Android 9.0 Pbie sürümü üreticiler için kullanımı sunduğunda, oranı yüzde iki bile sayılmaz. Fakat Eylül ayında yayınlanan iOS 12’nin kullanım oranına bakılacak olursa, oran hızla yükselmeye devam ediliyor.

Eylül ayında yayınlanan Apple iOS 12 kullanım oranı yüzde 80’e ulaştı. Güncel verilerini paylaşan Apple, yeni işletim sistemini yayınlandıktan yaklaşık 1 ay sonra piyasada iPad ve iPhone’larda yarısı kullanır duruma gelmişti.

1 ay sonra yarısına ulaşan sürüm Aralık ayında ise cihazların %70’inde iOS 12 sürümü gelmişti. 2019 Şubat tarihinde ise iOS 12 sürümü iPhone ve iPad’lerde %80 oranına ulaştı. Bu oran da her 10 cihazdan 8’inde iOS 12 sürümünün yüklü olduğu anlamını taşıyor.

iOS 11’den bahsedecek olursak o da sadece %12’lik kısmı taşıyor.  iObS 11b’in altında bulunan sürümler de iPad ve iPhone’ların %5’lik kısmını kapsıyor. Bu durumdan da anlaşılan iOS 1b2 sürümü kullanım açısından her geçen gün yüzdesini arttırıyor ve rekora ulaşıyor.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu