İşletmeler İçin Twitter: Daha Fazla Takipçi İçin 4 İpucu

In İnternet

Şirketler ve markalar için Twitter, halkla ilişkilerde neredeyse vazgeçilmez bir dayanak noktasıdır. Kim aktif bir takipçi oluşturur, dikkat çeker. Bunun etkili bir şekilde nasıl yapılacağınıza dair dört ipucu.

İşletmeler İçin Twitter: Etkileşim Ve Takipçiler

Sosyal kısa mesaj servisi Twitter, şirketler için neredeyse vazgeçilmezdir. Dünya çapında 200 milyondan fazla insan şimdi hizmetlerini kullanmaya devam ediyor. Çok sayıda şirket, müşterileri, hedef kitleleri bilgilendirmek, onlarla temasa geçmek ve hatta destek hizmetleri sunmak için Twitter’ı kullanıyor. Bunu doğru yaparsanız, şirket olarak kayda değer sayıda takipçiyi hızlı bir şekilde elde edebilir ve bunun sonucunda kendi markanız için sürekli bir ilgi gösterebilirsiniz.

Twitter Takipçi Arttırma

Twitter Hafta Sonları

Şirketlerin yüzde 19’undan fazlası haftasonu tweet atmıyor. Kurumların kendileri için kullanmaları gereken çok fazla alan var. Her sosyal medya yöneticisi hafta sonları çalışmak istemiyor. Neyse ki, şirketlerin tweet’lerini hazırlamak ve zamanlamak için kullanabilecekleri çeşitli araçlar var. Ve her durumda karşılığını veriyor: Kullanıcılar hafta sonu boyunca tweet’lerle, favorilerle ve markalarla tıklamalarla, haftada% 17 daha fazla etkileşimde bulunmak istiyor.

Resimlerle Twitter

Bir resim 170’ten fazla karakter söylüyor. Şirketler, tweet’lerinde mümkünse her zaman bir resim veya grafiğe bağlantı vermelidir. Bunun, kullanıcılar için etkileşim oranını yaklaşık iki kat arttırdığı istatistiksel olarak kanıtlanmıştır.

Her Yaş İçin Tweet

Diğer pazarlama veya halkla ilişkiler biçimlerine benzeyen doğru hedef grup düşüncesi de Twitter’da rol oynuyor. Bu arada, yalnızca genç ağ meraklısı insanlar kısa mesaj servisini kullanmıyor. Aslında, en hızlı büyüyen kullanıcı grubu 55 ila 64 yaşları arasındadır. Bu nedenle şirketler, erişimlerini artırmak için tweetleriyle mümkün olduğunca fazla yaş grubunu ele almaya çalışmalıdır.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu