Kendi WordPress Sayfanızı Oluşturun: Bu Kadar Kolay!

In İnternet

Neredeyse hiç bir girişimci bugün online olarak var olmadan kalabilmektedir. Ancak, gerekli programlama becerileri eksikse ne yapmalı? Kurulduktan sonra, herhangi bir derinlemesine HTML bilgisi olmadan bir web sitesi oluşturmak, tasarlamak ve yönetmek için kullanabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan bir CMS bir blogdur. Burada, bir blog’un nasıl oluşturulacağı ve kurulacağı hakkında detaylı bilgi verdik. Aşağıdaki en popüler CMS ve eşzamanlı blog sistemi WordPress ile ilgili. Ve siz de bu CMS’nin avantajlarından yararlanabilirsiniz, aşağıda WordPress ile nasıl web sitesi oluşturulacağını adım adım açıklayacağız.

WordPress Nedir?

WordPress şu anda en popüler içerik yönetim sistemidir. Böyle bir CMS, arka uç ve ön uçtan oluşur: Arka uçta, yönetici ve uygun erişim haklarına sahip kullanıcılar, web sitesinin içeriğini bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla ayarlayabilir ve değiştirebilir. Öte yandan, ön uç, ziyaretçinin tarayıcısında CMS tarafından oluşturulan web sitesidir.

Wordpress Site Kurma

WordPress çok popüler çünkü bir şablon motoru ve tasarımı kapsamlı programlama bilgisi olmadan hızlı ve kolay bir şekilde uyarlanabilir.

Karışıklık genellikle WordPress iki farklı web sitesi aracılığıyla önerildiği için ortaya çıkar: WordPress.org ve WordPress.com. Farklılıkları açıklıyoruz:

WordPress.org: WordPress.org hakkında CMS, herkes tarafından indirilebilen, temel olarak ücretsiz bir açık kaynaklı yazılım olarak dağıtılmaktadır. Web sitesi, ücretsiz indirmek için gerekli verileri ve kapsamlı bilgi materyallerini içerir. Site sadece yazılımı sunmaktadır, ancak kullanıcının web sitesini kendisi barındırması gerekir.

WordPress.com: Bu site kendi web siteni yaratmana izin veriyor. Web sitesinin yanı sıra etki alanı WordPress.com teklifine de dahil edilmiştir. Ancak, ücretsiz sürüm için, site WordPress.com etki alanında barındırılmaktadır. Kendi etki alanınızı kullanmak istiyorsanız, teklif ücrete tabidir.

WordPress Ne İçin Uygundur?

Başlangıçta, WordPress bloglar için tasarlandı: yazarlar makaleleri çok az çaba ile çevrimiçi yayınlayabilmeli (yani, web sitesinin HTML veya PHP koduna elle eklemek zorunda kalmadan). Ancak şimdi çeşitli işlevler ve görevler için eklentiler var, bu nedenle diğer WordPress sitelerini kolayca oluşturabilirsiniz. Örneğin, e-mağazalar, çevrimiçi topluluk ağları ve forumlar kurmak için eklentiler de kullanılabilir. WordPress neredeyse her gereksinime uyarlanabilir:

Blog: Özel veya profesyonel bir blog oluşturmak istiyorsanız, WordPress size doğru aracı sunar. Editör kullanarak içeriği anında çevrimiçi hale getirebilirsiniz – müşterileri ve takipçileri güncel tutmak için mükemmeldir.

Kurumsal Web Sitesi: Temalar, işletmeniz için web tasarım becerileri olmadan bile çekici ve modern ana sayfalar oluşturmanıza olanak sağlar. Yalnızca birkaç tıklamayla fotoğrafları, videoları ve şirket bilgilerini birleştirebilir veya iletişim formlarını ve talimatlarını entegre edebilirsiniz.

Kampanyalar için açılış sayfaları: Pazarlama kampanyaları için ayrı açılış sayfaları oluşturması gerekir. WordPress ile paralaks kaydırma, sinema filmleri veya duyarlı tasarım gibi çağdaş özelliklerle bir çağrı cihazı da oluşturabilirsiniz.

E-Ticaret-Mağaza: Bir fiziksel mağazaya sahip olmanıza veya yalnızca bir web mağazasından satış yapmanıza bakılmaksızın – İnternet üzerinden ek müşterilere ulaşabilirsiniz. WordPress, tamamen işlevsel çevrimiçi mağazalar oluşturmak için kullanılabilir (özellikle WooCommerce eklentisi bu amaç için önerilir).

 

 

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu