Mükemmel LinkedIn Profili İçin 5 İpucu

In İnternet

LinkedIn profilinizi özelleştirdiniz mi? Proje veya yönlendirmeler eklemek, doğru kişileri bulmanıza ve bir sonraki kariyerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

  1. Profil Fotoğrafı

LinkedIn’de hangi profil resimlerinin hoş karşılandığına gerçekten garip gelir. Bu yüzden iyi bir fotoğrafçı ile bir fotoğraf çekimi için zaman ayırın. Her durumda, diğer resimler ve durumlar için de bu resimlere ihtiyacınız var!

  1. Profil Sloganı

Fotoğrafın yanında, bakışların profilinizde ilk göründüğü şey profil sloganı. Bu, aynı zamanda anahtar kelimeler arayan, ancak henüz size bağlı olmayan kişilere de gösterilecektir. Sizi ve işlerinizi tanımlayan en önemli anahtar kelimelerle doldurun. Bu bir akış metni olmak zorunda değildir, aynı zamanda kelimeleri düz bir çizgiyle kolayca ayırabilirsiniz.

linkedin profil nedir

  1. Profil Açıklaması

Özeti, siz ve iş tecrübeniz hakkında yazmak için kullanabilirsiniz. Şimdi nerede olduğunuzu nasıl ayrıntılı bir şekilde açıklayın ve anahtar kelime optimizasyonuyla şansınızı artıracak anahtar kelimeler kullanın. Serbest meslek mi arıyorsunuz, yeni bir iş mi arıyorsunuz ya da belirli bir proje için desteğe mi ihtiyacınız var? Bir “Harekete Geçirme Çağrısı” ekleyin, ör. ziyaretçilerden sizinle temasa geçmelerini isteyin.

  1. Medya Ekle

Profil özeti altında ve her iş tanımı bölümünde, yükleme yoluyla bağlantılar veya ilgili medya ekleyebilirsiniz. Bu işlevi kullan!

Sizin veya şirketiniz hakkında yazılmış ilginç gazete makaleleri var mı? Özel konular hakkında röportaj yaptınız mı, hatta konuk yazıları yazdınız mı? Sonra bunu bölüme bağlayın. Elbette, sizi veya çalışmanızın içeriğini tanımlayan küçük video klipler veya fotoğraflar da olabilir.

  1. Güncelleme ve Bakım

Katıldığınız her konferans, fuar veya akşam etkinliğinden bir veya iki gün sonra tanıştığınız ilgi çekici kişilere iletişim istekleri gönderin.

Ağınız bu şekilde büyümeye devam eder. Ayrıca geçmiş projelerden veya etkinliklerden tanıdığınız birisinin olup olmadığını görmek için iletişim önerilerini incelemeye değer.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu