Photoshop: Yeni Başlayanlar İçin Birkaç İpucu

In Yazılım

Karmaşıklığı ve sayısız işlevi nedeniyle, Photoshop programına yeni başlayanlar için özellikle zorlayıcıdır. Fotoğraflarınızın kısa sürede tekrar parlamasını sağlayacak üç önemli hamleyi size göstereceğiz.

Renk ve Aydınlatma Koşullarını Ayarlayın

En iyi kameranın bile bir konuyu mükemmel şekilde yakalayamayacağı bir sır değil. Orijinalleri saran renkleri ve ışıkları yeniden üretmek zordur. Bununla birlikte, Photoshop yardımcı olabilir. Çok sayıda aracı sayesinde renkler ve aydınlatma kolayca yeniden işlenebilir ve geliştirilebilir.

Photoshop İpuçları

Detaylar ve Netlik Ekleyin

Özellikle yüksek çözünürlüklü olmayan kameralar ve düşük ışık koşullarında, bazen fotoğrafların özellikle keskin olmaması problemi yaşarsınız. Kameranın küçük dijital ekranında hala kolayca tanınabilir, evde aniden PC’de hiçbir ayrıntı görülebilir. Fakat burada bile Photoshop ile yardımcı olabilirsiniz. Düşük kamera çözünürlüğü veya PC’ye aktarma nedeniyle netliklerini kaybetmişlerse, fotoğrafları daha sonra netleştirmek mümkündür. Elbette, görüntünün belirli alanlarını netleştirme ve başkalarını bulanıklaştırma seçeneği de vardır. Bu, özellikle bazı nesnelerin vurgulanması gerektiğinde kullanışlıdır.

Rötuşlama

Rötuşlamayı başlangıçta dikkatli kullanırsanız, kesinlikle kullanışlı bir giriş seviyesi araçtır. Özellikle yüze yakından gösterilen portrelerde bu özellik pratiktir. İşte bir kıvrım, orada küçük bir sivilce, orada nahoş bir saç gibi. Rötuş ile bu şeyler pasif ve fotoğraf tertemiz olacaktır. Ancak burada da dikkatli olunması gereken birkaç şey vardır. Bu aracı çok fazla kullanırsanız, bunun doğal olarak farkına varacaksınız. Konuşulmamış bir fotoğrafçı kodeksi, iyi fotoğrafların yazı tarafından değil, öncelikle beceri tarafından yaratıldığını belirtir. Küçük bir yardıma izin verilir.

 

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu