Skype Araması Nasıl Yapılır?

In İnternet

Tamam, bilgisayarınızı açık ve internete bağladınız. Skype’ı indirdiniz ve hesabınızı kurdunuz. Bir web kamerasına taktınız veya kendinize bir kulaklık aldınız. Peki aslında Skype’ta birini nasıl çağırırsınız? Endişelenmeyin, çünkü aradığın rehber burada! Skype araması yapmak için bu talimatları adım adım izleyin.

Adım 1: Giriş Yapma

Skype’ta oturum açtığınızdan ve ana pencerenin açık olduğundan emin olun. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın, ardından Skype açılacaktır.

Skype Arama

Adım 2: Bir Kişiyle Arama Yapma

Sol taraftaki Kişiler seçeneğine tıklayın ve ardından aramak istediğiniz arkadaşın adına çift tıklayın.

Görüntülü arama – Arkadaşınızla web kameranızla yüz yüze konuşmaya başlayın.

Telefonu ara – Arkadaşını aramak istiyorsan, bu arkadaşına, Skype hesabına eklediğin bir telefon numarasına normal bir telefon görüşmesinin ne kadar olacağını yapmak için bu düğmeye bas (bunun için para ödemelisin bunun için Skype kredisi satın almak. Veya yalnızca video kullanmadan birini aramak istiyorsanız, Telefon Ara’nın yanındaki oka tıklayın ve Skype’ı Ara’yı seçin.

Adım 3: Skype’ta Arama Yapma

Video araması düğmesini tıklayın. Skype arkadaşınızın bilgisayarıyla temasa geçmeye çalışırken bir zil sesi duyacaksınız (telefon gibi). Pencere şimdi arkadaşınızın profil resmini gösterir.

Bunun altında, daha küçük bir kutuda, kendi web kameranızın görüntüsüdür. Aramanızın bağlanmasını beklerken, kendini gösterilebilir göstermek için bu kutuyu ‘ayna’ olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, tıklayıp sürükleyerek pencerenin herhangi bir yerine de taşıyabilirsiniz. Ya da tamamen kurtulmak için resimdeki küçük aşağı oka tıklayabilirsiniz, ancak arkadaşınızın hala onu görebileceğini unutmayın.

Adım 4: Cevapsız Çağrılar ve Skype’ta Görüntülü Arama

Arkadaşınızın istediğini kabul edersek, onlar (ya da web kameralarını işaret eden her neyse!) Şimdi bilgisayarınızın ekranında ‘video akışı’ olarak görünmelidir. Kalbinizin içeriğinden uzaklaşmaktan çekinmeyin. Diğer kişinin göreceklerini gösteren kendi videonuz, sağ alt köşede küçük bir kare olarak görünecektir.

Ekranın altında bilmeniz gereken bazı kontroller de var. Soldan sağa, bunlar:

Anlık İletiyi Gizle / Göster (küçük konuşma balonu simgesinin) – Ekranın altındaki ‘anlık mesajlaşma’ (sohbet) kontrollerini ve metin mesajlarını görüntüler. Onlardan kurtulmak için tekrar simgeye tıklayın.

Videoyu kapat – Buna tıklamak, video akışınızı kapatır; bu, arkadaşınızın sesinizi duyabileceği ancak sizi göremeyeceği anlamına gelir. Kapatıldığında, kırmızı bir çizgi geçer. Yayın videosunu yeniden başlatmak için tekrar tıklayın.

Mikrofonunuzu sessize alın (mikrofon simgesi) – Bu, arkadaşınızın sizi duymasını engellemesi dışında ‘Videoyu kapat’ gibi çalışır. “Gerçek” hayatınızda bir sohbeti gizli tutmak istiyorsanız çok faydalıdır.

Katılımcı ekleme, dosya gönderme ve daha pek çok şey (artı işareti simgesi) – Bu düğme arkadaşınıza dosya veya kişi göndermenize veya aramaya daha fazla kişi eklemenize izin veren küçük bir menü getirir.

Aramayı bitir (kırmızı el cihazı simgesi) – Buna tıklamak, ‘kapatmanızı’ ve aramanızı sonlandırmanızı sağlar.

Arama kalitesi bilgisi (ses simgesi) – Burada, Skype’ın her bölümünün nasıl çalıştığını tam olarak bilmenizi sağlayan ve herhangi bir sorunu bulmanıza yardımcı olan bir dizi bilgi bulacaksınız. Geniş bant bağlantınızın gücüyle ilgili olduğundan, bir cep telefonu alım çubuğuna benziyor.

Bu arama için Tam Ekran seçeneği (ok simgesi olan ekran) – Bu, pencereyi tam ekrana genişletmenizi sağlar.

Adım 5: Aramayı Sonlandırma

Arkadaşınızla konuşmayı bitirdikten ya da sadece birbirlerinin gözlerine özlemle baktıktan sonra, kırmızı ahize simgesini (Aramayı bitir) tıklatarak telefonu kapatabilirsiniz. Arama ve konuşma geçmişiniz kaydedilecek.

Adım 6: Bir Aramayı Cevaplama

Bir aramayı cevaplamak istiyorsanız, ekranınızda bir arama uyarısı göreceksiniz. Aramayı cevaplamak için Cevapla’yı tıklayın, video görüşmesi için Videoyla cevapla’yı tıklayın, aramayı cevaplamak istemezseniz Reddet’i tıklayın.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu