Skype İçin Daha İyi Bağlantı İpuçları

In İnternet

Skype muhtemelen en iyi bilinen VoIP yazılımıdır. Sesli veya görüntülü sohbet bağlantınızı nasıl geliştireceğinizi öğrenin.

Skype İle En Yaygın Bağlantı Sorunları

Güvenlik duvarınız Skype’ı engelliyor mu? Aktif bir internet bağlantısı var mı? Skype simgesi grileşirse ve rehberdeki “Ara” düğmesi kaybolursa, Skype İnternet’e bağlanamaz. Her şeyden önce bir tarayıcıya bakın, hatta Internet’e gelseniz bile. Değilse, güvenlik / antivirüs yazılımınızın güvenlik duvarına bir istisna olarak Skype ekleyin ve bunun nasıl yapılacağı programın yardım bölümünde veya üreticinin ana sayfasında açıklanmıştır. Windows Güvenlik Duvarı’nı nasıl devre dışı bırakacağınız, buradan okuyun.

Skype İnternet’e bağlanabiliyorsa, ancak aramanın kalitesi aşırı derecede kötü ise, bu düşük aktarım hızını gösterir. Çağrılar için minimum 30 kbps, ekran aktarmaları veya görüntülü çağrılar için 128 kbps gerektiğine dikkat edin ve en iyi kalite için 100 kbps veya 300 kbps gereklidir. Daha fazla ayrıntı ve ayrıntılı bir liste, Skype’ın resmi destek sayfasında bulunabilir.

Skype Bağlantısı

Genellikle “bağlantı problemleri” olduğu da oldukça yasak bir şeydir. Hoparlörleri kapattınız veya web kamerasını devre dışı bıraktınız. Kulaklıkların / mikro konektörlerin doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını her zaman kontrol etmeye değer.

Ayrıca, sorunların yalnızca sizinle veya bağlantınızla değil, meslektaşınızınla da olabileceğini unutmayın. Gerekirse, bu pratik ipucuna haberci sohbeti veya e-posta yoluyla haber verin.

Hatalı Bağlantı İçin Olası Çözümler

Bağlantıyı test etmek için Skype botu olan “echo123” kontağını ekleyin. Onu arayın ve kalitenizin (veya ses düzeyinizin) gerçekten ne kadar iyi olduğunu kontrol etmek için talimatları izleyin.

Bir hız testi yapın ve bağlantınızın hangi tür bir aramaya hak kazanabileceğini kontrol edin. Bunun tam olarak nasıl çalıştığını pratik ipucumuzdan öğreniyorlar.

Skype üzerinden arama yapmak istiyorsanız, önce tüm indirme / yükleme işlemlerini durdurmak en iyisidir, çünkü çok fazla bant genişliği alabilir ve böylece kaliteyi düşürebilirler.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu