Sony, PS Vita Desteğini Tamamen Kesti!

In Oyun

Sony tarafından üretilen PS Vita el konsolu, istenilen başarıya ulaşamadı. Fazla tutulmayan el konsolu, bugünden itibaren desteğini tamamen kesti.

2011 yılında üretimi olan ve satışa sunulan PS Vita, Sony tarafından bir türlü istenilen başarıya ulaşamadı. 2015 yılında kutulu satışını bırakan Sony, bugün itibariyle de PS Vita desteğini tam anlamıyla bitirdi. İki farklı şekilde piyasaya sunulan konsol, PSP’de başarıyı yakaladı ancak Vita ile bu başarıyı sağlayamadı.

 

Vita için özel olarak sunulan oyunların çıkıp, satışa sunulması yine de Vita’ya olan ilgiyi sağlayamadı. Vita’nın beğenilmeme sebebi bazı kullanıcılara göre oyunların, donanımsa yönünden kısıtlama yetersizliği oluyor. Bazı kullanıcılara göre de konsolun sahip olduğu oyun sayısının az olması Vita’yı başarısız yapıyor.

Akıllı telefon ve tabletlerin çoğalması bu tür cihazların, Vita’dan donanım konusunda güçlü olması, Vita için sorun teşkil ediyor. Akıllı cihazlarda oyunların kolay şekilde oynanması ve gündelik cihaz olarak kullanılması Vita’nın büyüsünü bozuyor. Vita’nın başarısızlığı bugün itibari ile son buluyor ve  Sony tarafından tüm desteği kaldırılmış oluyor.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu