Tesla Model 3, Avrupa’da Mercedes Ve BMW’yi Geçti

In Otomobil

Tesla Model 3, satışlarının ilk ayında en çok satan elektrikli otomobillerin zirvesinde kendini gösteriyor. Ve sadece bu değil: geleneksel BMW 3 Serisi veya Mercedes C-Serisi modelleri Amerikalıları ele geçirebildi.

Bu, pazar araştırması şirketi Jato Dynamics’ten gelen güncel verilerle gösterilmiştir. Şubat 2019’da 23 Avrupa ülkesinde yaklaşık 20.000 elektrikli otomobil satıldı, geçen yılın aynı ayının neredeyse iki katı. Analistler, Tesla’nın ABD’deki son derece başarılı elektrikli otomobilini Avrupa elektrik piyasasının zirvesine fırlattığı “olağanüstü bir hızdan” bahsediyor.

Tesla Model 3

Leaf Ve BMW İ3 Geriye Geçti

Genel olarak hala e-otomobil satışlarının benzine kıyasla düşük olması nedeniyle, Tesla 3630, Model 3’ü sıralamaya yükseltti. İkinci sırada 2888 satışla Renault Zoe, ardından Nissan Leaf (2364 araba), BMW i3 (2021 araba) ve yeni girilen Hyundai Kona (1755 araba) takip etti. 874 satış ile Jaguar i-Pace, ilk 10’da sekizinci sırada yer aldı.

Jato Dynamics, Tesla Model 3’ün sadece elektrik rekabetini geride bırakmadığını, aynı zamanda premium orta sınıf segmentte brülörlere de işaret ettiğini belirtiyor: Yakut satış oranı yüzde 31 olan Model 3, Mercedes C’den daha iyi sattı. Sınıf, Audi A4 ve BMW 3 Serisi. ABD pazarında daha önce gerçekleşmiş ve Alman üreticiler üzerinde önemli bir baskı oluşturması gereken bir gelişme. Bununla birlikte, bu karşılaştırma sadece sedanlar için geçerlidir: Avrupa’daki popüler Audi A4, Mercedes C-Class veya BMW 3 emlak modellerini içeriyorsa, Tesla’yı belli bir mesafeden tutmayı başarıyor.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu