Toyota Hibrid Sürücüye Veda Etmeyi Planlıyor

In Otomobil

Toyota, hibrit sürücünün etrafında önemli patentler çıkarmak istiyor. Japon otomobil üreticisi Toyota bununla zaman kazanmak istiyor.

En büyük Japon otomobil üreticisi olan Toyota Motor, hibrid tahrik teknolojisi ile ilgili önemli patentleri ücretsiz olarak yayınlamayı planlıyor. Bu, genellikle iyi bilgilendirilmiş Japon işletme kağıdı Nikkei tarafından bildirilmektedir. Toyota Motor talep üzerine raporun şirketten bir duyuruya dayanmadığını belirtti. Bu gayri resmi onay olarak okunabilir.

Toyota Hibrid

1997 yılında piyasaya sürülen Prius ile Toyota hibrid teknolojisinde öncü ve sınıfının en iyisidir, hem yanmalı bir motora hem de bir elektrikli motora sahiptir. Toyota o zamandan beri 13 milyondan fazla hibrit motorlu araç sattı ve bu teknolojide pazar lideri oldu. Ancak Toyota’nın hibrid sevgisine rağmen, bu tekniğin zamanı tükeniyor. Volkswagen veya Renault-Nissan ittifakı gibi rakipler, tamamen elektrikle çalışan araçlarda siyaset baskısına bile güveniyorlar. Fransa, İngiltere ve İspanya gibi ülkeler 2040 yılına kadar içten yanmalı motorları yasaklamayı planlıyorlar. Orta vadede, bu aynı zamanda hibrit sürücüye elveda demek anlamına geliyor.

Çin Pazarı İçin Elektrikli Araba Planlandı

Toyota’nın sorunu, saf elektrikli motorlu taşıtların geliştirilmesindeki rekabetin arkasında olmasıdır. Otomobil üreticisi, seksenli yıllardaki elektrikli sürücüleri araştırmaya başladı ve hibrit teknolojili sürücülerin elektrifikasyonu konusunda çok fazla deneyim kazandı. 2012 yılında Toyota, küçük otomobil iQ’sunun elektrikli versiyonunun küçük bir versiyonunu sundu, ancak seri üretime geçmedi. Bir sonraki saf elektrikli otomobil, Toyota’yı 2020 yılına kadar Çin’de piyasaya sürecek.

 

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu