TSK’dan Askerlere PUBG Uyarısı

In Oyun

TSK yani Türk Silahlı Kuvvetleri, personeli için yayınlamış olduğu bilgilendirme yazısında PUBG’yi uyardı. Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yayınlanan bilgiye göre teröristler, PUBG Mobile üzerinden istihbarat oluşturmaya çalışıyor.

Teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) askerlerini oyun içerisinde arkadaş olarak ekliyor. Oyun içerisinde arkadaşlıklarını kurduktan sonra istihbarat oluşturmaya çalışıyor.

PUBG Mobile’da 2-4 kişilik takımlarla aynı anda mücadele edilebiliyor. Takım olarak oynanması durumunda da sesli ve yazılı bir şekilde iletişim kurabiliyorsunuz. Türk silahlı Kuvvetleri de oyun içerisinde iletişim konusunda askerlerin dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Hatta daha iyi önlem almak adına Kışlada akıllı telefon kullanmak yasak hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) er ve erbaşların kışlada akıllı telefon kullanması yasak ifadesini kullandı.

Askerlerin kışlada belirli koşullar ve saatlerde kullanacağı telefonlar güçlü özellikli değil, basit özelliğe sahip cihazlardır. Askerlerin belirli şartlarda kullanabildiği telefon dışında hatları da vardır. AskerCell’in kullanabildiği telefonlarda, 5 tanesi cep telefon olmak üzere yalnızca 7 tane numara kayıtlı oluyor ve mesai saatleri dışında AskerCell numarasına ulaşılamıyor.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu