Yeni Huawei P30 Pro’da Dört Kamera Var

In Mobil (Akıllı Telefonlar)

Huawei, merakla beklenen P 30 ve P30 Pro akıllı telefonlarını tanıttı. Paris’te sunulan P 30 Pro modelinin kalbinde, Leica ile ortaklaşa geliştirilen dörtlü kamera bulunuyor.

40 megapiksellik bir ana sensör, geniş açılı bir kamera ve beş kat optik büyütme özellikli bir kameradan oluşuyor. Objektifleri akıllı telefona yerleştirilmiş ve ışıklarını bir prizmadan alıyorlar.

Huawei Yeni Özellikleri

Dördüncü kamera takılı uçuş süresi kamerasıdır. Mesafeleri özellikle hassas bir şekilde ölçebilir ve böylece dereceli odaklanma ve çeşitli keskinlik efektleri sağlar. P30 Pro, 5 Nisan’dan itibaren 999 ile 1099 Avro arasında değişen fiyatlarla iki çeşitte piyasaya sürülecek.

Huawei P30 Pro

Huawei şimdi ana kamera sensörü için yeşil piksel yerine sarı piksel kullanıyor. Bu daha fazla ışık yakalamak içindir. Yeni sensör ve kamera dörtlüsü ile P30 Pro, Samsung S10 veya Nokia 9 gibi mevcut rakip modellerden her birinin kendi kamera vurgularını belirlediği önemli ölçüde farklılık gösteriyor.

Şu anda politik olarak hassas olan konu 5G’ye göre Çinliler P30 Pro’yu büyük bir yay yapıyor. İşte yıllarca katlanan tablette duyurulacak olan Huawei Mate X, terminal seviyesinde ilk teknoloji göstericisi olacak. Özellikle ABD, beşinci mobil jenerasyonun şebekelerini kurarken Huawei’yi uzak tutmaya çalışıyor.

İçinde, Huawei büyük ölçüde işlemcisi Kirin 980 veya ekrandaki bir parmak izi sensörü gibi Mate 30 donanımının tanıdıklarına güveniyor. 32 megapiksel ön kamera, neredeyse sınırsız 6.47 inç OLED ekrana yalnızca minimum düzeyde çıkıntı yapıyor. Ayrı bir hoparlör yerine, P30 Pro, ses üretmek için ekranın üst kısmını kullanır. P30 Pro’ya ek olarak, P30, 6.1 inç ekranlı, biraz daha az bellek, daha küçük bir pil ve 749 € karşılığında sadece üç kamera ile biraz azaltılmış bir sürüm sunacak.

Huawei’nin P serisi fotoğrafçılığa özel bir önem veriyor. Çinliler 2016’dan beri kamera ve fotoğraf yazılımı geliştirmek için Leica ile birlikte çalışıyor. Geçen yıl satılan yaklaşık 200 milyon Huawei akıllı telefon arasında, P serisinin yaklaşık 16 milyon modeli bulunuyordu. Huawei, Samsung ve Apple ile birlikte, satılan hacim bakımından dünyanın ilk üç tedarikçisinden biri.

You may also read!

KOBİ’ler İçin En Önemli 4 Facebook İpucu

Facebook, yaklaşık 3.7 milyon aktif kullanıcısı olan en büyük sosyal ağdır. KOBİ'ler için potansiyel müşterilere ulaşmanın veya mevcut müşterilerle

Read More...

Paypal Yeni Güvenlik Özelliğini Etkinleştirdi

İki faktörlü kimlik doğrulamasını, oturum açmak için PayPal kullanıcısı olarak kullanan herkes, klasik SMS'i şimdiye kadar kullanmak zorunda kaldı.

Read More...

Yeni Xiaomi Mi Band 4 Hakkında Detaylar

Çinli Xiaomi şirketinin Mi Band 3'ü dünya çapında en başarılı spor izleyicilerinden biri ve hala birçok spor tutkunu listesinde

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu